پاورپوینت نقدی بر صوفیگری - 28 اسلاید

پاورپوینت نقدی بر صوفیگری - 28 اسلاید

پاورپوینت نقدی بر صوفیگری  - 28 اسلاید

پاورپوینت نقدی بر صوفیگری

پاورپوینت نقدی بر صوفیگری

پاورپوینت نقدی بر صوفیگری

 

این فایل تایید کیفی شده و نیاز شما را درباره موضوع مورد نظر کاملا رفع می کند.

 قال الرضا عليه السلام: مَن ذُكرَعِندَه الصوفيه ولَم يُنكرهم بِلسانه و قلبِه فلَيسَ منّا و مَن اَنكَرهم فَكانّما جاهَد الكُفّار بَينَ يدي رسول الله. هر كس نزد او از صوفيه سخني به ميان آید و با زبان و دل آنها را انكار نكند از ما نيست . وهر كس ايشان را انكار كند مانند اين است كه در حضور رسول خدا (ص) با كفار جهاد نموده است. حديقه الشيعه ص 564.

دومين فتنه بزرگ پس از ماجراي سقيفه در امت اسلامي ، توطئه جانشيني شخصيتهاي ساختگي براي هدايت خلق بود. اين جريان كه با زهد بازيهاي حسن بصري شروع شد توسط شخصي بنام ابو هاشم كوفي (صوفي ) رسماً بعنوان جريان تصوف راه اندازي شد . از همان ابتدا به دليل مغايرت تفكر اين جريان با اسلام، اهل بيت عليهم السلام به مخالفت با ايشان پرداختند .

 

پاورپوینت نقدی بر صوفیگری

 

فرقه نعمت الهي گنابادي

 سلطان محمد بيچاره ( فامیل نامبرده ) گنابادي در سال 1294 اين فرقه را تاسیس نمود. سخنان گزاف وانحرافات عقیدتی وي باعث شد كه مرحوم آيت الله آخوند خراساني      صاحب كفايه؛ وي را مرتد اعلام نمايد كه در سال1327 هجری قمري توسط عده اي از شيعيان در بيدخت گناباد به قتل رسيد و قطبيت در خاندان وي موروثي شد. قطب فعلي اين فرقه   نور علي تابنده، از سران نهضت آزادي و از مخالفين سر سخت نظام جمهوري اسلامي  مي باشد. در ذيل به گوشه هایي از غسل ها
یک صوفی برای رسمی شدن، باید مشرف شود. برای تشرف آداب و احکامی بنا نهاده اند که پنج غسل از جمله آنها است که صوفی قبل از تشرف به فقر باید آن را انجام دهد :
1)      غسل اسلام (کپی برداری از غسل تعمید مسیحیت)

پاورپوینت نقدی بر صوفیگری


2)     غسل زیارت
3)     غسل حاجت
4)     غسل توبه
5)     غسل جمعه : حتی اگر دوشنبه مشرف شوی باید غسل جمعه بکنی.
 (رازگشا/کیوان قزوینی/ص204)

متن فوق تنها سه اسلاید از پاورپوینت نقدی بر صوفیگری است؛

برای دانلود کل پاورپوینت نقدی بر صوفیگری از لینک زیر استفاده کنید:


دسته:

پاورپوینت نقدی بر صوفیگری - 28 اسلاید

خرید آنلاین